2019 Results

Frostbite Series (2018)                - 1st Andy Prior, 2nd Paul Burton, 3rd Ros Nickols - Full results

 

Brass Monkey    (2018)                - 1st Andy Prior, 2nd Paul Burton, 3rd Tom Bell - (Note race 6 of above)

Robert Creek Shield (r)                  - 1st Tom Bell, 2nd Alan Cox, 3rd Mark Holland - Full results

Munson Cup (ph)                           - 1st Gail Follington, 2nd Tom Bell, 3rd Katie Follington - Jnr Freya Willerton - Full results

 

 

Tulip Regatta (r) (ph)                     - 1st Tom Bell, 2nd Alan Cox, 3rd Clive Herd - Jnr Freya Willerton - Full results

Personal Handicap Pursuit (ph)   - 1st Alan Cox, 2nd Neal Tack & Rebecca Slator, 3rd Tom Bell

                                                        Jnr Freya Willerton.   - Full results

Flag Officers Cup (r)                     - 1st Andy Prior, 2nd Tom Bell, 3rd Gail Follington - Jnr Samuel Willerton - Full results

Lowlands Trophy (r) (ph)             - 1st Tom Bell, 2nd Paul Burton, 3rd Alan Cox

Welland Paddle (r)                       - 1st Paul Burton, 2nd Alan Cox, 3rd Brian Cobb - Full results

Novice Regatta (r).                      - 1st Martin Cook, 2nd Gail Follington, 3rd Mark Holland - Full results

Morning Points                          - 1st Andy Prior, 2nd Tom Bell, 3rd Brian Cobb - jnr Freya Willerton - Full results

Commodores Points                  - 1st Andy Prior, 2nd Tom Bell, 3rd Katie Follington - Full results

PBS Salva (r) (ph)                        - 1st Andy Prior & Tom Bell, 2nd Ros Nickols, 3rd Gerri van Haren - Full results

Afternoon Points (ph)                - 1st Andy Prior, 2nd Tom Bell, 3rd Paul Burton - Full results

Grounds Trophy (r)                   - 1st Paul Burton, 2nd Alan Cox, 3rd Gail Follington - jnr Freya Willerton - Full results  

Carl Bilbie Pursuit (r) (ph)         - 1st Katie Follington, 2nd Andy Prior, 3rd Mark Holland - jnr Rosie Willerton - Full results 

Cadet Regatta (r)                      - 1st Katie Follington, 2nd Freya Willerton 

Richard Thacker Trophy (r)     - 1st Andy Belson, 2nd Andy Prior & Tom Bell, Emma Agar - Full results 

 

Sunday Points                          - 1st Andy Prior, 2nd Gail Follington, 3rd Paul Burton - jnr Freya Willerton - Full results

 

 

Autumn Points                        - 1st Andy Prior, 2nd Gail Follington, 3rd Katie Follington - jnr Freya Follington - Full results  

(r)     single day regatta

(ph)  personal handicap

© 2018 Welland Yacht Club

Welland Yacht Club
River Bank, Spalding, PE11 3AA
Contact
  • w-facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now